Yamaha Vmax (2009)

24. března 2009 v 12:33 | Ripper |  Moto-recenze
Rok 2009, ve znamení Vmaxu

Již dlouho se tu neobjevila žádná recenze, či fejeton o našich dvoukolích miláčcích.
K napsání tohoto článku mne donutila hlavně událost letošního roku, ve stáji Yamaha. Ačkoli by jste tuto slavnou značku hledali na letošním veletrhu ,,Motocykl 2009" jen marně, Yamaha nám zejména letos měla co ukázat! O důvodech nepřítomnosti této a spousty jiných značek, na zmíněném veletrhu, spekulovat nehodlám, napsáno toho bylo již dost, ale neodpustím si lehkou kritiku, že tím výstava značně utrpěla! Zástup čínských a jiných Asijských strojků, bohužel konkurovat nemůže.

Ale zpět k tématu, letos totiž Yamaha přišla s ,,reinkarnací" starých klasik. A mimo jiné i s dlouho očekávaným, novým Vmaxem! Co se týče tohoto neuvěřitelného stroje, dali by se lidi dělit do tří skupin, ti co ho chtějí (nebo již mají), ti co ho z dálky obdivují a ti co ho neznají.
Bez nadsázky je to jeden z nejoriginálnějších počinů a to nejen z řady Japonských výrobců!
V letošním roce se nám tedy představuje zbrusu nový, avšak designově podobný svému předchůdci, Vmax disponující moderní technikou, skrývající se uvnitř čtyřválcového motoru, který je, jak se patří do V. Jeho konstrukce vychází z nejmodernějších poznatků z MotoGP. Přičemž doplňky dodávají bikeu charakter tuningových speciálů. Srdcem Vmaxu je motor, čtyřválec, zrychlující už od 2000 otáček. Jednou větou: ,,Nadstandardní, bezkonkurenční zabiják silnic". To vše ovšem podtrhuje i vyšší cena, což je ovšem jen důkazem, že se nejedná o žádné šméčko.


Technické údaje:

Motor - V, 4 válec
Zdvih.obj. - 1680 cm3
Výkon - 147 (200) kW (k)
v otáčkách - 9000 1/min
Točivý moment - 167 Nm
v otáčkách - 6500 1/min
Hmotnost - 310 kg
Náklad - 190 kg
Výška sedla - 775 mm
Max. rychlost - neuvedena

Cena - 539 900,-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama