MELDRUM

24. července 2009 v 10:47 | Ripper |  Články
Zakkovi děti - Meldrum
Doufám, že by se Michelle Meldrum neurazila, kdyby slyšela mé přirovnání, že je jednou z hudebních potomků Zakka Wylda. Když jsem se před lety dostal poprvé k hudbě metalové kapely Meldrum, nemohl jsem se tohoto pocitu zbavit. Zvuk, agrese, nasazení a spousta dalších aspektů, které škatulkují tuto americko-švédskou kapelu jednoznačně do pytle s velikánem Wyldem a dalšími tzv. SDMF pokračovateli.
Když na přelomu let 1999 a 2000, formovala rodačka z Detroitu Michelle Meldrum, svou již třetí větší kapelu, možná netušila jak osudový krok to v jejím životě a hlavně kariéře bude. Po malé rošádě bubeníků, nahrávají Meldrum své debutové album Loaded mental cannon, které ovšem na světlo světa čeká, díky potížím s nahrávací společností, až do roku 2001. Na prvotině se mimochodem velkou mírou podílel také Michellin manžel John Norum (kytarista Europe).
Osudným rokem se pak zdá rok 2005, kdy vyrážejí Meldrum na turné se spřátelenou bandou Black Label Society a obrážejí společně vyprodané sály, napříč Amerikou a Evropou. Na podzim tohoto roku se pak přidávají na Evropskou část výročního turné kapely Mötorhead, kde se setkávají také s jižany Nashville Pussy, nebo se Sepulturou.
Kapela po úspěšném zvládnutí dlouhé šňůry koncertů prochází opět změnou v sestavě a na nové, v pořadí teprve druhé desce, se již objevuje bubeník legendárních Death, Gene Hoglan. Ačkoli jsme si na album Blowin´ Up the Machine , museli počkat dlouhých šest let, nebojím se říci, že čekání stálo za to. Jako by tato sympatická a co se týče koncertování, velmi pracovitá partička, dospěla do vrcholné formy. Na albu se také naposledy objevuje úžasný hlas zpěvačky Moa Holmsten, kterou později střídá neméně dobrá Michele Madden.
Kapela nakopnuta elánem z posledních let nelení a Michelle se opět po roce zavírá do studia, aby připravila materiál pro, v pořadí třetí desku, Lifer. Bohužel první dáma této kapely se vydání již nikdy nedočká. 21. Května umírá Michelle Meldrum v nedožitých čtyřiceti letech, po třídenním kómatu na krevní sraženinu, která zabránila přísun kyslíku do jejího mozku. Přes obrovský smutek se kapela rozhodla v práci pokračovat a desku Lifer na její počest letos, přesně rok po její smrti, vydat.
Těžko v tuto chvíli odhadnou životnost skupiny Meldrum, po odchodu jejich zakladatelky, nicméně já této kapele držím palce a doufám, že ještě neřekli své poslední slovo.


Diskografie:
2001 - Loaded Mental Cannon (Meldrum,Holmsten,Stähl,Haake)
2007 - Blowin´Up the Machine (Meldrum,Holmsten,Christine,Hoglan,McDonald)
2009 - Lifer (Meldrum,Madden,Christine,Hoglan)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama