Bar Marie ...a vůbec

18. srpna 2009 v 7:00 | Ripper |  Recenze

Bar Marie …a vůbec!


Kapela zbavená pout hudební vzdělanosti, jak s nadsázkou tato pražská kapela uvádí na svém webu, vyslala letos do světa svou další řadovou desku. Tentokrát nás seskupení …a vůbec posílá do Baru Marie, jak uvádí název novotiny, kterou nahráli a smíchali v Plzeňském studiu ExAvik.
O tom, že se jedná o veselou partičku, napovídá nejen webová prezentace, ale zejména texty povětšinou z pera frontmana kapely Mirka Jecha, které je ovšem občas brát notně s rezervou. A vůbec datují svůj vznik někdy kolem roku 2001 dvojicí Jech, Hupka, který však ve formaci již nepůsobí. V roce 2003 točí první demáček, po kterém následuje o rok později další demo ,,s bubny a tympány". Roku 2006 pak vydávají svůj debut s názvem ,,Nás to baví", z kterého mi nejvíce utkvěla v uších hitovka Tereza.
Práce na druhé řadovce začali již v roce 2007, ne dlouho po vydání debutu a album je jejím věrným pokračovatelem. Hned po prvním poslechu jsem byl velmi mile překvapen náladou, která z kompletu sálá. Jednotlivé písně ve vás vyvolají, chtě nechtě, pocit že se opravdu nacházíte ve jmenovaném baru Marie a poddáte-li se těmto vjemům, desku si můžete náležitě užít. S charakterizací, co se týče hudebního stylu, bych byl u a vůbec opatrný. Jedná-li se o Folk-Rock, jak jsou často označováni, pak ho mnohdy znamenitý a charizmatický zpěv Míry Jecha posunuje až na hranice Hard Rocku, což dokazuje hned první pecka ,,Nevěrná" a završuje ta poslední ,,Sometimes", která je zároveň jedinou písní na placce, zpívanou v anglickém jazyce! Máte-li tu správnou náladu a kapelu třeba již trochu znáte, tahle deska vás jistě nezklame a mnohdy i pobaví, jako například Marleyovská parodie ,,Před chvílí pršelo". Grupa si dává také velmi záležet na vokálech, které jsou u kapely doménou flétnistky Lenky Kleprlíkové. A to, že zpívat umí vám předvede mimo jiné u balady s číslem osm ,,sfoukni svíčku". Jednou větou, velmi příjemný a kvalitní počin pražské rockové bandy … a vůbec!

1.Nevěrná (Jech/Teprtová) - 5:38
2.Ony (Jech) - 4:02
3.Bar Marie (Jech) - 4:01
4.3+1 (Jech) - 4:37
5.Když holky pláčou (Jech) - 2:30
6.Necháme to na příště (..a vůbec) - 1:02
7.Zasranej sladkobolnej song (Jech) - 3:05
8.Sfoukni svíčku (Javorský/Holáňová) - 4:23
9.Před chvílí pršelo (Jech) - 6:36
10.Holka filozofka (Jech/Teprtová) - 5:34
11.Sometimes (Jech) - 6:10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama