Chickenfoot all-stars

14. srpna 2009 v 17:00 | Ripper |  Články
All-stars Chickenfoot
Známe to z mnoha různých sportů, setkání nejlepších hráčů, největších hvězd. Podobným dojmem by mohla působit americká kapela Chickenfoot, založená loňského roku držitelem světového rekordu v počtu úderů na bicí za šedesát sekund, bubeníkem Red Hot Chili Peppers, Chadem Smithem. Formace je doplněna fenomenálním instrumentalistou Joe Satrianim a dvěma ex-Van Haleny, Sammy Hagarem a Michael Anthonym.
Původně mělo jít jen o setkání pár přátel a zaJamování si na jednom pódiu, to vše u příležitosti Hagarova koncertu v Las Vegas. Kapela si tam střihla mimo jiné tři kousky od Led Zeppelin. Hvězdnou partičku to natolik nakoplo, že se rozhodli vydat v červnu 2009 stejno-jmenné debutové album chickenfoot. Název souboru vychází ze symbolu míru, tedy kuřecí tlapky, používaný zejména hnutím Hippies během šedesátých lete v Americe. V zápětí po vydání jmenovaného prvního alba se vydala čtveřice na Evropské turné, na které navážou šňůrou po státech.
Co to však znamená pro příznivce, ale hlavně pro členy Red Hot Chili Peppers, kteří již dva roky nevykazují žádnou činnost? Hovoří se o náhradě za Smitha, což však bubeník sám popírá. Vždyť Smith letos vydal již dvě alba, jak s Chickenfoot, tak se svou další kapelou Chad Smith´s Bombastic Meetbats, která se věnuje zejména studiové práci a to čistě instrumentálně. My už ovšem máme oficiální oznámení Red Hotů, že se v řijnu tohoto roku vydají do studia a to ve stejné sestavě jako před třemi roky.
Joe Satriani - guitar
Chad Smith - drums
Sammy Hagar - vocal
Michael Anthony - bassguitar
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama