Of Frost and War 2008

1. srpna 2009 v 12:00 | Ripper |  Recenze
Hail Of Bullets - Of Frost and War (2008)
Když na počátku devadesátých let koketovali bubeník Ed Warby a kytarista Stephan Gébedi, s nápadem založit kapelu, měli jasnou vizi pokračovat v Death-metalové klasice. Vzhledem k nabitému programu obou hudebníků, zůstalo však na dlouho jen u nápadu.
Evropská ,,deathová" veřejnost si na tuto spolupráci musela počkat notnou řadu let a dočkala se až v roku 2007, kdy se oba zmiňovaní dali dohromady se zpěvákem Martinem van Drunenem a ,,pocta kulkám", byla na světě! Spolupráce začala hned zprvu natočením promo-CD, v Holandském Rotterdamu a vyústila v květnu 2008, vydáním debutového alba ,,Of Frost and Death".
Pominu-li tradiční začátek, tedy temné intro Barbarossa. Deska startuje našlápnutým songem, ,,Ordered Eastward". V písni nejvíce vynikají dynamické kytarové rify, doprovázené pečlivou rytmikou, ostatně jako na celém albu. Toto album je koncepční záležitostí, věnující se ruské frontě, během 2. světové války, jak je z názvu patrno. Zvukově je deska velmi pečlivě vyvážená a celkový dojem tedy zůstává nad očekávání dobrý. Přiznávám, že po několika poslechnutí, mi v hlavě a hlavně v uších, utchvěla jen první zmiňovaná pecka, celkově však s ohledem na žánr, hodnotím tento holadský počin velmi dobře a těším se na připravovanou druhou desku, která by měla vyjít již tento rok.

1. Before the Storm (Barbarossa)
2. Ordered Eastward
3. The Lake Ladoga Massacre
4. General Winter
5. Advancing Once More
6. Red Wolves of Stalin
7. Nachthexen
8. The Crucial Offensive (19-11-1942, 7.30 AM)
9. Stalingrad
10. Insanity Commands (bonus track)
11. Inferno at the Carpathian Mountains
12. Berlin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama