Orient - SexMachine

21. srpna 2009 v 8:56 | Alan Rohan |  Recenze

Orient - Sex Machine

Pro starší posluchačstvo poslouchající rock a big beat není Orient neznámou skupinou. Na československé a následovně pak na české hudební scéně existuje již od roku 1964, což byl rok i nerok vzniku.
Pro starší posluchačstvo poslouchající rock a big beat není Orient neznámou skupinou. Na československé a následovně pak na české hudební scéně existuje již od roku 1964, což byl rok i nerok vzniku. Vojenská povinná docházka totiž na krátkou dobu ukončila existenci skupiny. Ta opět v plné síle nastoupila k prvním zkouškám v restauraci U Vokounů až v roce 1969 a od té doby hraje dodnes. Kapelou prošla spousta lidí, namátkou vypíši jen ty nejzvučnější jmáná - Pavel Roth, Antoním König, Jana Robbová a Viktor Sodoma. Samozřejmě takto dlouhá etapa znamenala i to, že se skupina vyvíjela.
Momentální přístav Orientu existuje opět s novou sestavou, která se zformovala v roce 2006 a osvěžila krev Orientu. Band má jiný kabát, nežli jsme (jste) znali z dob big beatových. Současnou tvorbu bych tedy zařadil převážně mezi škatulky - baladický rock, motorkářský rock a heavy metal. A jaksi, pokud mohu srovnat tvorbu předešlou se současnou, tak dnešní tvorba se mi opravdu líbí.
V roce 1987, kdy jsem byl na jejich vystoupení (zábavce) v jiho-západních Čechách na tancovačce, se mi mírně slévali s kapelama jako Parkán nebo Pohoda. Hle po 20ti letech se s nima setkávám opět pouze tedy z alba Sex Machine a nepoznal bych, že jde vůbec o Orient.
Takže shrnuto - pánové nestorové, kteří v kapele setrvali dodnes, mají smeknutí klobouku z mé hlavy, protože to je opravdu dobré. Opět pro lepší orientaci doporučuji poslechnout nějakou tu mp3 z jejich stránek a nebo ještě lépe stáhnout celé album, které na stránkách skupina má.
Je to opravdu hutný ROCK. Na nové album jsem zvědav, co přinese (přineslo). Starému rocku zduř a starým pákám obzvláště.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama