Sinistra - Soul Vampire

27. srpna 2009 v 8:30 | Ripper |  Recenze
Sinistra - Soul Vampire
Letos v květnu vyslala do oběhu své debutové album moravská kapela Sinistra. První album, chceteli debut bývá pro mladé kapely velice důležitý moment, který často rozhodne o jejich dalším působení a vývoji. Tahle partička přišla s nápadem založit si vlastní kapelu vlastně již v roce 2002, kdy ovšem zůstávalo spíše u představ mladíků Antonína Štěpána, Martina Němce a Honzy Krmela, kteří v té době zatím nehráli ani na žádný hudební nástroj. Po příchodu kytaristy Tomáše Kargera se složení ustálilo a kapela začínala dělat své první krůčky za svým snem.
Oficiální vznik kapely uvádí Sinistra jaro 2005, s příchodem zpěvačky Pavly Žeravíkové a o rok později slavila formace své první živé vystoupení. V létě 2008 se rozhodl opustit řady Sinistry kytarista Tomáš, kterého později nahrazuje Pavel Gešvindr. V zimě 2009 se zavírají, ještě s původním kytaristou, do studia Davida Spilky, aby zde natočili svou prvotinu nesoucí název "Soul Vampire".
Nejvýraznějším faktem alba je ten, že písně jsou velmi pečlivě sladěny a ani jeden song vyloženě nevyčnívá z řady, co do stylu melodic-metalu a jeho prezentace. Přiznávám, že více jsem nastražil sluch až u třetí pecky, po níž je pojmenováno celé album, pak následuje čtyřka Market of Vain, kterou zdobí zejména svižný a úderný začátek. U šesté písně Na Sletech Havranů, mě asi nejvíce zaujali ala-Hammerfallské kytary. Jedná se zároveň o jedinou věc zpívanou česky, což jsem však zaregistroval až po několika větách, možná bych ji také zařadil až na konec celého kompletu. V celku bych toto album zhodnotil jako velmi sympatický počin mladé, nadějné kapely. Jen pro mě by možná zpěvulka mohla občas trochu víc zatlačit na pilu a nebát se jít i trochu do vejšek, ale jinak nemám co vytknout. Shrnuto jednou větou: "doporučuji poslechnout a zajít se na ně mrknout i naživo".
1. LOOSING THE THRONE
2. JEWELS IN THE SKY
3. SOUL VAMPIRE
4. MARKET OF VAIN
5. THE BLACK CAT
6. NA SLETECH HAVRANŮ
7. HEART OF THE REBEL
8. ECHOES OF THE FREE
9. REVERIES
10. THROUGH THE STORM

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama