Návrat českých Kurtizán

7. září 2009 v 11:19 | Ripper |  Články
Návrat českých Kurtizán
Na českou festivalovou scénu se letos v létě vrátili kurtizány. Samozřejmě mám na mysli přední pražskou hard core kapelu Kurtizány z 25. avenue. Když před třemi lety kapelu opustil zpěvák Simon, málokdo doufal, že se dá Varteckého grupa ještě někdy dohromady. To by jste ale museli znát frontmana samotného. Již tak dost pracovně vytížený kytarista ovšem své dítko nenechal usnout na věky a rozhodl se pro comeback! V téměř původní sestavě v čele se zmíněným Tomášem Varteckým, který si na své břímě pro návrat Kurtizán přiložil krom kytary ještě zpěv, s původním bubeníkem Vikingem a basistou Isthwánem, vyrážejí znovu do boje.

V létě jste je měli možnost vidět, s novým koncertním repertoárem, na několika českých festivalech a tím to rozhodně nekončí. "V přípravě je nové album, od kterého se odvine i klubové turné", prozradil sám vůdce klanu Tomáš. "Všechno to začalo vlastně už vloni, kdy jsme začali zkoušet jen tak ve třech a zjistili jsme, že Tomášovi to jde za mikrofonem docela dobře. Energie nám nechybí a nápady přicházejí jako dřív, již po několika zkouškách byli na světě nové skladby", dodává věrný bicista Viking. Vše se zdá skvěle rozjeté a na nové album, v pořadí již šesté za celou éru, se můžeme těšit již na podzim letošního roku.

Tomáše Varteckého si řada lidí spojuje hlavně s jeho působením v kapelách Lucie a Wanastovi vjeci, případně v doprovodné kapele Daniela Landy. Znám je také jako autor velmi úspěšných písní, které píše pro svou životní partnerku Annu K. a tvorbou filmové hudby. Jak sám Tomáš uvádí: "Kurtizány mi už hrozně chyběli a když jsem viděl, že kluci do toho mají stejnou chuť jako já, nebylo co řešit".
Myslím, že nejsem sám kdo má z tohoto návratu, dnes již legendárních hard corerů radost a nemohu se dočkat, až bude jejich diskografie rozšířena o zmiňovanou nadcházející desku. Období letních festivalů sice již skončilo a kdo jste Kurtizány nestihl, rozhodně si na ně zajděte při některé z dalších příležitostí, má to šťávu!


Diskografie:
1993 / Ubiquity
1995 / Strach
1997 / 2000
2002 / Médium
2005 / Chemie

Současná nestava:
Tomáš Vartecký - zpěv, kytara
Isthwán - basa
Viking - bicí

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama