BLACK LABEL SOCIETY – Order Of The Black (2010)

13. října 2010 v 14:29 | Ripper |  Recenze
Black Label Society (Order Of The Black), 2010

Na letošní srpen si pro své fanoušky připravili dárek, v podobě nové dlouhohrající studiové desky, američtí matadoři Black Label Society. Kapela v čele s fenomenálním kytaristou a zpěvákem Zakkem Wyldem (ex - Ozzy Osbourne), tak po téměř čtyřech letech představila 8. studiové album "Order Of The Black"!

Poprvé se natáčelo v nově vzniklém studiu frontmana skupiny, přímo za jeho domem v Kalifornii, autor všech vybraných songů měl tak na práci klid a čas, což se jistě pozitivně na novém albu projevilo. Zakk, který má za sebou hektické období, během něhož odešel z doprovodné kapely mistra Ozzyho, byl hospitalizován po jednom z koncertů BLS pro celkovou slabost spojenou s nálezy na plicích a dalších životních zvratů, může být nadmíru spokojen. Dle mého názoru se jedná o nejlepší desku kterou kdy tato formace natočila a nominoval bych ji na album roku v kategorii Hard&Heavy.

Order of the black (v překladu "Řád černé") začíná zprudka, jak to má být, prvním singlem alba "Crazy Horse". A ve svižném tempu pokračuje a to peckou Overlord, charakteristickou zejména chytlavým rifem Zakkova signovaného Les Paulu. Pokračuje druhý singl, odtajněný ještě před vydáním, Parade of the Dead. K prvnímu zpomalení tempa dochází u čtvrté v pořadí, písně Darknest Days, klasická Zakkovka se sólem uprostřed. Následují Black Sunday, Southern Dissolution a konečně další ploužák s parametry megahitu The Time Waits For No One, na které je krásně vidět že Zakk není jen výborný kytarista, ale také zpěvák. Osmičku dostala moje asi nejoblíbenější skladba s příznačným názvem Godspeed Hellbound, energická, rytmická pecka, která mě nenechá nikdy v klidu. Pokračujeme skladbou War of Heaven a tklivou piánovkou Shallow Grave. Grupagabra je padesátivteřinová vložka jenž láme album k jeho závěru dvanáctce Rider of the Damned. Celé album pak definitivně končí krátkým akusticko-smyčcovým ploužáčkem January. Sečteno, podtrženo a bomba roku je světě. Vřele doporučuji alespoň poslechnout... SDMF!


order of the black

ORDER OF THE BLACK:

1. Crazy Horse
2. Overlord
3. Parade Of The Dead
4. Darknest Days
5. Black Sunday
6. Southern Dissolution
7. Time Waits For No One
8. Godspeed Hellbound
9. War Of Heaven
10. Shallow Grave
11. Grupagabra
12. Riders Of The Damned
13. JanuaryBlack Label Society:

Zakk Wylde - kytary, zpěv, piáno
John JD DeServio - basa
Will Hunt - bicí
Nick Catanese - kytara

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama