Dead Daniels - Tady žije Jack

26. dubna 2011 v 14:32 | Šrája |  Recenze
Pražští Dead Daniel's vydali v roce 2010 EP Tady žije Jack. Na desce jsou tři písně, které za vás vyslechl Šrája.
Obal, připomíná, všem rockerům jistě dobře známou, láhev Jacka Danielse a kapela na něm dost šetří barvami. Je ale pravda, že jakákoliv jiná barva, než černá a bílá, by se k tomuto žánru moc nehodila.
Skupina Dead Daniel's se svým EP Tady žije Jack připomíná staré časy upnutých kožených kalhot. A tím rozhodně nemyslím onu prastarou německou erotickou komedii. Kapela o sobě říká, že hraje jižanský metal, což mě, jako fanouška Lynyrd Skynyrd, velice potěšilo.
Kapele to hraje velice dobře, což je z desky slyšet. Výška hlasu stoupá do závratných výšin a kytary si občas střihnou nějaké to sólo. Toto EP rozhodně není nějak žánrově rozmanité. Všechny se drží nepsaných pravidel tohoto žánru a rozhodně se od nich nechtějí vzdalovat.
Všechny tři písně (Zvíře, Tady žije Jack, Mrs. Smith) jedou v mě příjemném tempu a jejich reprodukci si dokážu představit i na větších pódiích, ale zatím nechci moc předpovídat budoucnost, protože toto je první nahrávka této kapely. Desku produkoval zasloužilý rocker Radek Kurc z kapely Empire a zahostoval si na ní i Michal Žďánský z téže kapely.

Stopy:
1. Zvíře
2. Tady žije Jack
3. Mrs. Smith

Kapela: Semír (kytara, zpěv), Tommy (kytara, zpěv), Pablo (bicí), Géba (basa).

ROCKMAG.CZ
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která pecka z EP Dead Daniels se ti nejvíc líbí?

Zvíře 28.6% (2)
Tady žije Jack 42.9% (3)
Mrs.Smith 28.6% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama