o Nobody Knows a Dead Daniels

22. prosince 2011 v 20:30 | Ripper |  Články

NOBODY KNOWS

Libereckou kapelu Nobody Knows založil v roce 2003 kytarista Lessy, který měl a stále má představu, že každý člen bude mí­t svou osobnost a výraznou roli v kapele. V tomto směru se nejlépe na post bubení­ka hodil Tommy Rock. Jejich shodná obliba kapel jako jsou KISS, Motley Crue, Led Zeppelin, the Beatles a Pantera byla jen ku prospěchu věci. Na sólovou kytaru byl vybrán Mark von Kreuzdorf a po čase nastupuje na post baskytaristy Stanley G.
V roce 2005 natáčejí a vydávají­ debutové album s názvem NOBODY KNOWS. Jejich hudba plná energie, nasazení­, melodií­ a zejména vokální­ch schopností všech členů ji posouvá do horní­ch příček mezi pomyslný žebříček souborů s podobným zaměřením. Mark z kapely na čas odchází­ a mí­sto sólového kytaristy je v danou chvíli volné. Po roce se ale vrací zpět a N.K. ve své činnosti pokračují­ opět v plné sestavě.
V roce 2007 Mark opět z kapely odchází a na jeho místo přichází Edward "Benji" Bazzo, který se stihl podílet na novém albu Wake up my Devil, které ale kvůli souhře zvláštních okolností nebylo prozatím vydané. Těsně před Only the good...Tour 2008 a společnou šňůrou koncertů s kapelou Kreyson však z kapely odchází i on.
V současné době hraje kapela v sestavě:

Lessy - kytara, zpěv
Tommy Rock - bicí, zpěv
Stanley G - basa, zpěv
Flying Mike - sólová kytara

Zdroj informací oficiální web kapely: www.nobodyknows1.com
...
DEAD DANIELS

Pražská formace Dead Daniels datuje svůj oficiální vznik na podzim roku 2009, za účasti obou kytaristů Semíra a Tommyho a jejich letitého kamaráda bubeníka Pavla Konvalinky (Black Majesty). Právě tito tři nápad na vznik nové kapely nakousli již o rok dříve při návštěvě Nottinghamu, kde v té době působil Pablo. Po pár měsících zkoušení a oslovování různých baskytaristů se své role ujímá Géba a zde vzniká i název Dead Daniels. 16.ledna 2010 se poprvé představují pražskému publiku, v dnes již domácím klubu KAIN. V červnu natáčí ve studiu Aquarium, pod vedením Radka Kurce a Michala Žďánského, první EP "Tady žije Jack". A krátce po jeho dokončení vyráží na Evropské mini-turné s australskými Black Majesty.
V letošním roce dochází ke změně na postu bubeníka, kdy za pracovně vytíženého Pabla usedá za bicí jiný letitý kamarád Standa Šmeral (ex-Moped).
V současné době hraje kapela v sestavě:

Semír Murtinger - kytara, zpěv
Tommy Wheeler - kytara, zpěv
David "Géba" Gebler - basa
Standa Šmeral - bicí

Zdroj informací oficiální web kapely: www.deaddaniels.com

...
Společně můžete obě kapely vidět 20.1.2012 v pražském klubu KAIN!:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama