Tommyho ohlédnutí za pražským koncertem Black Label Society

19. června 2014 v 14:59 | Tommy Wheeler |  Články
Jakožto pravověrný fanoušek této americké formace pod vedením mého velkého idolu Zakka Wylda, jsem si pořídil lupen hned po odstartování předprodeje. Většinu lidí asi překvapilo, že se bude koncert konat v klubu Roxy, já mám malé kluby rád a po návštěvě portugalského koncertu B.L.S. v Portu v roce 2012, jsem se těšil právě na to. A to jsem ještě ani netušil jaké příležitosti se mi dostane.


Ačkoli byl pražský Meet & Greet s kapelou zrušen, já jsem se přesto do zákulisí dostal a to zejména díky mému kamarádovi a kolegovi z Dead Daniels (Gébo ještě jednou děkuju) a šikovnému pořadateli, který mi schůzku se Zakkem na poslední chvíli smluvil. Půlhodinka v backstage je pro mě jedním z největších hudebních zážitků, které jsem za dosavadních 30 let mého života zatím (ne)stihl nasbírat. Všichni členové kapely na mě působili velmi pohodovým dojmem a připadal jsem si téměř jako před vlastním koncertem, když s klukama sedíme a klábosíme o muzice, o městě kde ten večer hrajeme. Kytarista Dario se mi pochlubil fotografiemi Prahy a basákovi jsem na místo Staropramenu doporučil Pilsner Urquell. Zhruba po půl hodině Zakk zavelel ke společné fotce a rozloučili jsme se. Díky kluci, na tohle opravdu nikdy nezapomenu!


Zakk sem letos přivezl svou zbrusu novou desku "Catacombs of the Black Vatican" se kterou je kapela právě na světové turné. Ačkoli název svádí k mnoha spekulacím, je deska pojmenována po Zakkově kalifornském nahrávacím studiu. Svou koncertní show rozjeli na minutu přesně v půl deváté, jak bylo avizováno. První peckou byl singl z nové placky "My Dying Time", až na menší zvukové nejasnosti se zvukaři i kapela dostali během úvodní písně do tempa a pokračovali nekompromisně dál. Mimo novinek nechyběli ani známé hity, jako Stillborn, Suicide Messiah, moje oblíbené Godspeed Hellbound, nebo na piáno interpretovaná In This River a další… Tady se omlouvám, ale nedělal jsem si poznámky a nakonec se mi nepovedlo uzmout playlist, což je mým dobrým zvykem. Nechybělo ani Zakkovo monstrózní sólo věnované postupně středu, divákům vpravo a divákům vlevo, nebo naopak. Podle plánu byl přesně v deset konec. Z koncertu jsem byl nadšený, ostatně jako vždycky. Tohle byl můj už čtvrtý koncert Black Label Society a vždy mě jen utvrdí v tom, proč je to moje dlouhodobě nejoblíbenější kapela. Tak kdo ví, třeba jim někdy s Dead Daniels předskočíme :-) S.D.M.F.

Tommy Wheeler
Zpěvák a kytarista Dead Daniels
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Barbara | E-mail | 20. června 2014 v 14:46 | Reagovat

Tommy, to je super ! Gratulace ! A kdy máte naplánované společné turné ? :-D

2 Tommy | 23. června 2014 v 8:59 | Reagovat

To víš,že jsem jim říkal o Dead Daniels :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama