Jak kluci z KHDK nakukali Metallice Jožina z bažin

5. dubna 2018 v 13:28 | KHDK CZ&SK |  Články
Jak asi víte, zakladatel KHDK, David Karon, žije dlouhodobě v Praze. Pro nezasvěcené - David Karon má s kytaristou z Metallicy, Kirkem Hammettem, firmu KHDK, která vyrábí kytarové pedály pro muzikanty. Koncem února se mu ozval kámoš Scott Ian z Anthrax s tím, že Robert Trujillo hledá pro Metallicu českou písničku, co by si s Kirkem střihli v Praze.
Rob už měl vybrané "lokální" písničky pro celé Evropské turné a zbývalo mu jen najít nějakou českou. Rob Davidovi napsal "I'm having a difficult time finding that catchy classic Czech singalong. I would be stoked to play a crazy grind core tune, or retro 60s/70s pop song, or if you know of any vintage rock bands from there, metal?" Byl otevřený všem žánrům a chtěl, aby si s ním zazpívala celá O2 arena.
David posbíral songy, které má sám rád. Stadionovou vyřvávačku typu Rock Me Like a Hurricane od Scorpions co Metallica hrála v německém Mannheim v české kotlině sice nemáme, ale na finální seznam se dostala LUCIE (Oheň a Černí Andělé), Sluneční Hrob, Schelingerovy Jahody Mražený a povinná Škoda Lásky. Jóžina tam David přihodil nakonec trochu jako vtip, ale sám ho miluje, takže řekl Robovi že to je song "about a swamp monster" a jeho osobní favorit . Výběr nechal na Robovi.
Už za pár hodin přišla odpověď od Roba: "OMG!!!!!! Just heard the Ivan Mladek song, Jozin z Bazin = INCREDIBLE! This seems perfect and it's the classic singalong, this is the 'El Muerto Vivo' of Praha! Kirk will love this song as well."
A bylo jasno. O týden později se Rob ozval, že se zrovna doučil Rock Me Amadeus na Vídeň a do Jóžina se pustí hned jako další. Jak to dopadlo uz víte: respekt Robovi za výběr. Nutno dodat že se mu taky moc líbily Jahody Mražený. Každopádně: Jožin z Bažin forever!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama